Jak wybrać właściwe targi?

Podejmując decyzję o wyborze targów muszą Państwo wziąć pod uwagę kilka czynników.

  Jakie targi?

Czas na sprawdzenie jakie targi odbywają się w danym sektorze gospodarki.

 Jaka branża?

Trzeba mieć pewność, że na danym rynku znajdzie się popyt na Państwa wyroby.

  Organizator

Informacja o tym kto jest organizatorem pomoże Państwu wysondować, czy jest on doświadczony w przygotowaniu tego typu imprez. Operator targowy, to także doskonałe źródło wiedzy na temat ilości i jakości wystawców oraz odwiedzających.

  Lokalizacja

Powinni Państwo wziąć pod uwagę nie tylko miasto ale również umiejscowienie terenów targowych. Niektóre ograniczenia, jak trudny dojazd czy brak miejsc parkingowych, zniechęcają potencjalnych odwiedzających.

  Konkurencja

O randze targów może świadczyć obecność konkurencji, szczególnie liderów rynku. Jednakże to klienci powinni być dla Państwa najważniejsi. Można sprawdzić statystyki z lat wcześniejszych i wybierać targi o największej popularności na danym rynku.

  Termin

Planując udział w targach musza mieć Państwo świadomość, że w niektórych okresach popyt na Państwa produkty spada. Biorąc pod uwagę sezonowość można wybrać najbardziej interesujące imprezy targowe.

Dla Państwa obecność na targach to najlepsze miejsce do prezentacji i promocji produktów szerokiej grupie potencjalnych i obecnych klientów, w jednym czasie i miejscu.

”Jak

Idealne stoisko to takie, które jest otwarte i zapraszające klienta. Stoisko sygnalizuje obecność na targach, wyznacza miejsce gdzie następuje prezentacja oferty handlowej. Lekka konstrukcja i odpowiednie oświetlenie dają poczucie komfortu, wrażenie ładu i porządku. Niepodzielnie wśród projektów króluje biel i minimalizm, jednak kolorystyka powinna odpowiadać wizerunkowi Państwa firmy. Sposób prezentacji stoiska zależy od charakteru firmy – wystawcy oraz targów. Powinni Państwo zaopatrzyć stoisko w coś co przyciągnie uwagę klienta, mogą to być min.:

Nie mniejsze znaczenie ma lokalizacja stoiska na hali.

Państwa projekt  uzależniony jest od lokalizacji ustalonej z Organizatorem. Najlepszym rozwiązaniem jest położenie umożliwiające wejście do stoiska z czterech stron świata oraz zabudowa obok dużego sąsiada.

Komfort dla zwiedzających powinien być priorytetem. Stoisko nieograniczające widoczności, jednak z przykuwającymi uwagę oraz dającymi się łatwo zapamiętać elementami np.: przestrzennymi lub podwieszanymi.

Stoisko ma przyciągnąć potencjalnych klientów. Dużo się na nim dzieje. Mogą odbywać się pokazy, konkursy, rozmowy handlowe. Dobrym pomysłem jest zbudowanie pokoju konferencyjnego który pozwoli Państwu i Państwa gościom na chwile spokojnej rozmowy z dala od gwaru i hałasu. Zaplecze techniczne ułatwia utrzymanie porządku oraz w zależności od potrzeb np.: przygotowanie poczęstunku.

Zwiedzający zanim wejdzie na stoisko ocenia je wizualnie. Ogromne znaczenie ma ładunek informacji przekazany w kolorach kształtach i znakach.

”Jakie

Wybór stoiska targowego podyktowany będzie wysokością Państwa budżetu przeznaczonego na jego realizację. Stoisko systemowe to dobre rozwiązanie dla Wystawców szukających ekonomicznych rozwiązań z jednoczesnym zachowaniem wysokiej jakości oraz estetyki wykonania. Jednakże sam system ma pewne ograniczenia  co do kształtu, z racji użycia w nim gotowych elementów.

Większe pole do popisu daje Państwu stoisko indywidualne.  Pomaga stworzyć unikalny projekt. Można bawić się nietypowym kształtem i formą. Realizować najwymyślniejsze pomysły, dodawać elementy mocno przyciągające uwagę i nowatorskie. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku może okazać się zasobność Państwa portfela.

”Kiedy

Punktem wyjścia do rozmów z wykonawcą zabudowy stoiska jest Państwa decyzja o udziale w wybranych targach.  Dlatego z projektem stoiska nie warto zwlekać, gdyż zyskuje się możliwość zapoznania się z ofertami kilku firm, dokładnego ich porównania i wyboru optymalnego rozwiązania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest powierzenie obsługi wszystkich targów, w których bierzemy udział tej samej firmie. Dzięki temu zyskujemy czas i nie musimy co targi sporządzać briefu, prowadzić negocjacji cenowych, omawiać wszystkich szczegółów i funkcjonalności stoiska.

”Ile

Cena  uzależniona jest od rodzaju zamówionego stoiska i przedstawiana Państwu indywidualnie przy tworzeniu konkretnego projektu.

Planowanie udziału w targach wymaga określenia budżetu jaki będzie na to niezbędny. Jego wielkość zależy od tego jaki cel chcą Państwo osiągnąć poprzez udział w imprezie targowej. Duże i okazałe stoisko pomoże Państwu pokazać swoją silną pozycje na rynku. Im więcej ono zwiedzających przyciągnie tym większa szansa na powiększenie bazy klientów Państwa firmy.